RAD Examination Timetable

 

Location: Papanui Studios - 116 Sawyers Arms Road

  • Please arrive at least 1 hour before your scheduled time
  • Full exam attire to be worn
  • Please ensure you have any necessary accessories - character shoes and skirt, head band etc
  • Hair to be in a high bun (please no "fake" buns)
    • If you require help with hair please arrive at least 1 hour 15minutes early
  • NO make-up, jewellery (including earrings), writing on body/fake tattoos etc
Monday 23rd September

 

Monday 23rd September

9:00am - 9:30am Grade 1 Ballet

  • Lucia Olliver
  • Leah Collins
  • Paige Corey
  • Mia Stuckey
  • Daisy Fitchett

 

9:30am - 10:05am Grade 3 Ballet

  • Ruby Gill-Smith
  • Alice Mabley
  • Katie Watts
  • Millie Slater
  • Olivia Waddell
  • Molly McMenamin

 

10:05am - 10:35am Grade 5 Ballet

  • Abigayle Dominey
  • Grace Olliver
  • Ella Griffin
  • Daisy Druery

 

10:50am - 11:25am Grade 2 Ballet

  • Ella Hunter
  • Sophie McGuire
  • Evie Smith
  • Bella Aislabie
  • Kaitlyn James

 

11:25am - 11:55am Grade 4 Ballet

  • Tanesha Sandri
  • Jemma Dalzell
  • Xanthe Aickin
  • Evangeline Chapman

 

11:55am - 12:40pm Grade 3 Ballet

  • Ella Jackson
  • Keira Conyers
  • Abbey Pincus
  • Erica Yin

 

1:40pm - 2:20pm Grade 1 Ballet

  • Zea Octaviano
  • Macky Simmonds
  • Olivia Henry
  • Valerie Goh

 

2:20pm - 3:05pm Grade 5 Ballet

  • Hannah Vickers
  • Chelsea Humm
  • Harriet Mallia

 

3:05pm - 3:30pm Grade 1 Ballet

  • Chloe Sellwood
  • Ellise Zhang
Tuesday 24th September

 

TUESDAY 24TH SEPTEMBER

9:00am - 9:45am Grade 4 Ballet

  • Jennifer Xu
  • Kai Xuan Wong
  • Nina Ebert

 

9:45am - 10:20am Grade 2 Ballet

  • Erica Du
  • Annabel Paterson
  • Felicity Newsom

 

10:35am - 11:10am Grade 4 Ballet

  • Emily Brickwood
  • Rohann Hider

 

11:10am - 11:45am Grade 2 Ballet

  • Rose Cudmore
  • Olivia Ingold
  • Kate Brand

 

11:45am - 12:35pm Grade 5 Ballet

  • Katie Lye
  • Eden Wilson
  • Mollie Brickwood
  • Rose Carrick
Wednesday 25th September

WEDNESDAY 25TH SEPTEMBER

 

9:00am - 10:25am Advanced Foundation Ballet

  • Anna McKey
  • Abigail Clarkson
  • Colton Sintes

 

10:40am - 11:55am Intermediate Ballet

  • Samantha Caddick
  • Emily Matthews
  • Lucy Barrowclough
  • Stella Lonsdale-Hope

 

12:55pm - 2:00pm Intermediate Foundation Ballet

  • Ella Walsh
  • Mya Wolfenden
  • Claudia Hundleby

 

2:15pm - 3:30pm Intermediate Ballet

  • Maia Jefferson
  • Lily Demouth
  • Amelia Clarkson
  • Callia Sintes